SEYAHAT

İNGİLİZ GÜLLERİ

Biraz nostaljik, biraz romantik, biraz klasik… Bahçelerin kraliçesi, çiçeklerin divası, en güzel parfümlerin büyülü notası…

Milattan 500 yıl önce Çinliler tarafından ilk kez kültüre alınan güller, 19. yüzyılda İngilizler ve Fransızlar tarafından bahçe dekorasyonunda yoğun olarak kullanılmaya başlandı.

Dikildiği yıldan itibaren hızlıca çiçeklenebilme özelliğine sahip güller, bahçe dekorasyonunun vazgeçilmezidir. Asaleti ve etkileyici kokusu ile büyüleyicidir.

Bazen gruplar halinde bahçedeki keyifli yürüyüşlerimize eşlik edebilirler. Bazen de altında oturmanın huzur verdiği kemerler sarabilirler. Üzerine kitaplar yazılacak kadar çok türü olan güller, mükemmel renkleri ve biçimleri ile süsledikleri eşsiz bahçeler yaratabilirler… İçinde kaybolmak istersiniz…

Her Londra seyahatimizde bizi büyüleyen gül bahçelerinden bu kez de alamadık kendimizi. Doğal ve naif formları ile İngiliz gülleri bu şehrin ve tabiki bizim de vazgeçilmezimiz.

Elbette gül bahçelerinin keyfini çıkaran sadece biz değiliz…

Önceki Sonraki

Benzer Yazılar

2 Comments

 • Cevapla nurhal taner 16 Ekim 2012 at 22:39

  harika bahceler. zaten dunyada gullere bu kadar onem veren tek ulke ingiltere. leydi diana için yapılan gull bahceside harika.

  • Cevapla admin 17 Ekim 2012 at 11:08

   Merhaba,
   Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Gerçekten bahçeler de güller de harika…
   Bizi takip etmeye devam edin ve hoşçakalın…

  Cevap Yazın

  Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD