PERSAN KOLEKSİYONLARI

COMICS İLE POP ART EVİNİZDE…

Bugün sanat tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Amerikalı sanatçı Roy Lichtenstein eserlerinde yeniden yorumladığı reklam ve çizgi roman öğelerini kullanmasıyla ünlü.

Sanat kariyeri, oğullarından birinin bir gün elindeki Mickey Mouse kitabını gösterip “eminim sen bu kadar iyisini çizemezsin” demesiyle bambaşka bir boyuta taşınıyor ve Lichtenstein, sanat tarihine ismini yazdıran eserlere imza atıyor. Roy, zamanla onun resminde imzası haline gelecek Benday noktacıklarını, kaligrafiyi ve konuşma balonlarını bu dönemde kullanmaya başlıyor. Kendine özgü tekniği ile çizgi roman görüntülerini büyütürken, bu çizgilerdeki belirgin ve sert grafiksel özellikleri, daha abartılı bir biçimde vurguluyor.

Biz Roy Lichtenstein‘ın eserlerinde en çok, hüznün daha da güzelleştirdiği kadınları seviyoruz. O kadar hüzünlü ve naif bir kırılmışlıkla bakıyorlar ki, büyüleniyorsunuz.

CRYING GIRL – Roy Lichtenstein, 1963

GIRL WITH HAIR RIBBON – Roy Lichtenstein, 1965

Çizgi romanları ve pop artı seviyor ve dekorasyon öğelerinde  görmekten hoşlanıyorsanız size bir önerimiz var.

Siyah beyaz çizgi roman karelerinden oluşan kumaşımız Comics‘i hem perdelik hem de döşemelik olarak kullanabilirsiniz. Dijital baskı tekniği ile üretilen Comics, % 100 koton içeriğe sahip ve 300 cm. eninde.

Önceki Sonraki

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Cevap Yazın

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD