DEKORASYON FİKİRLERİ, PERSAN KOLEKSİYONLARI, TARABYA

ANNA KARENINA

19. yüzyıl Rusya’sı…  Şaşaalı mekanlar, gösterişli kıyafetler, gözümüzün önünde bir anda değişen set dekorları, muhteşem müzikler, etkileyici dans sahneleri ve tabiki renkler ve bize anlattıkları… Joe Wright’ın yönetmenliğini yaptığı Anna Karenina, neredeyse tüm film boyunca bir tiyatro sahnesinde geçiyor. Akıp giden sahnelere kendinizi kaptırırken, kostümlerin şıklığına ve detaylardaki özene kayıtsız kalamıyorsunuz.

Kostümlerde kullanılan renklerin her birinin bir anlamı var; asalet, mesafe, masumiyet, güç, sadelik, cesaret ve tabiki aşk gibi.

Taftalar, kabarık etekler, kat kat kumaşlar, şapkalardaki tüyler, altın işlemeler, mürdüm, siyah, sarı, füme, pembe ve bordo renkleri… Anna Karenina‘da kullanılan kostümler bizi çok etkiledi; Tarabya koleksiyonumuzdan bu etkiye sahip birkaç kumaşımızı sizinle paylaşmak istedik. Şık, ağırbaşlı ve asil Tarabya koleksiyonumuza bir de bu gözle bakın istedik.

Anna’yı aşkın ve tutkunun rengi olan kırmızılar içinde de görüyoruz zaman zaman…

Masumiyet ve sadakat tabiki beyaz ile temsil ediliyor, ama uçuk pembe ve sarıları da unutmamalı, bunlar da nezaketi anlatıyor.

1870’lerin Rus kıyafetleriyle 1950’lerin couture modasını birleştiren kostüm tasarımlarıyla Anna Karenina, modaya meraklı olanlar için sadece bu yüzden bile izlemeye değer.

Önceki Sonraki

Benzer Yazılar

2 Comments

 • Cevapla Nur Önder 29 Ocak 2013 at 11:20

  Merhaba,

  Çoook güzel bir yazı olmuş. Filmdeki karakterlerin kostümleri ile Persan kumaşlarını bir arada görmek bana çok ilham verdi.

  Emeğinize sağlık. 🙂

  • Cevapla admin 29 Ocak 2013 at 14:10

   Yorumunuz için çok teşekkür ederiz Nur Hanım.

  Cevap Yazın

  Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD